Zawodnicy PSG rozgrywali fenomenalny mecz w niedzielę w rozgrywkach francuskich!

Francuska Ligue 1 długimi latami uważana była przez piłkarskich specjalistów za rozgrywki niższej kategorii. Silnych klubów, które dałyby radę do samego końca rywalizować w europejskich rozgrywkach w większości przypadków nie mogliśmy podziwiać tam. W poprzednim dziesięcioleciu jednakże do Paryża wszedł nowy prezes, który zapoczątkował nowy rozdział dla stołecznego zespołu oraz francuskiej ligi. Francuska ekstraklasa od przejęcia PSG zaczęła być dużo bardziej popularna i piłkarze o wiele chętniej zgadzali się na transfery do zespołów francuskich. W tym właśnie newsie mamy w planach skoncentrować się na tym, co na dzień dzisiejszy dzieje się we francuskiej ekstraklasie. Nie da się ukryć, iż na ten moment najpotężniejszym zespołem w Ligue 1 jest Paris Saint Germain, które kolejny raz w pewny sposób idzie ku zdobyciu mistrzostwa. Może wydawać się, iż na obecną chwilę brakuje w lidze francuskiej klubu, który mógłby zakończyć hegemonię graczy Paris Saint Germain.

Trenowana przez selekcjonera Pochettino Mauricio drużyna w niedzielny wieczór pokonała Reims rezultatem 4 do 0. Piłkarze z Paryża takim sposobem mieli w stanie dopisać do własnego dorobku kolejne bardzo ważne w odniesieniu do walki o mistrzostwo kraju trzy oczka. Swoją pierwszą bramkę dla Paryżan w tym starcia zdobył Sergio Ramos, który latem pozyskany został z Realu Madryt i z pewnością należy wziąć ten fakt pod uwagę. Najciekawsze starcie z pewnością rozegrało się pomiędzy Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace. Drużyna gości w aktualnym sezonie rywalizuje o grę w europejskich rozgrywkach, jednakże w trakcie tego spotkania musieli pogodzić się z klęską. Gracze Bordeaux triumfowali rezultatem cztery do trzech, co z pewnością mogło podobać się piłkarskim fanom, którzy zasiedli na obiekcie w dniu meczu. Całe starcie na rezerwowej ławce spędził z kolei Majecki, którego Monaco było gorzej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło porażkę wynikiem 2:3. Rozsądnie podkreślić, że była to naprawdę elektryzująca kolejka Ligue 1.