Wygrana OM wynikiem 2:1 i niesamowite trafienie Milika w Ligue 1!

Wielbiciele piłkarscy z Francji ostatnimi czasy nie mają powodów by narzekać na niedobór emocji. Piłka nożna jest na tą chwilę ukochaną dyscypliną sportu we Francji i to nie podlega żadnej wątpliwości. Francuscy sympatycy wielbią piłkę nożną i dalej pragną dalszych zwycięstw. w ostatnich latach Reprezentacja narodowa Francji była bardzo silna, a tego świetnym dowodem jest to, że są aktualnymi mistrzami globu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że francuscy futbolowi kibice śnią też o tym, żeby klub z Francji zdołał triumfować w pucharach europejskich. Na tą chwilę o krok od tego celu było PSG w 2020 roku, kiedy to zakwalifikowali się do finałowego spotkania Ligi Mistrzów. Jednak ponieśli klęskę z Bayernem w finałowym meczu, w którego składzie występował najwybitniejszy zawodnik polskiej narodowej drużyny Lewandowski Robert. Na chwilę obecną na stadionach we Francji podziwiać możemy grę Milika, który występuje w drużynie Olympique Marsylia.

Najpierw należy podkreślić, że Milik nie ma w tym momencie łatwej sytuacji w zespole. Przez kilka miesięcy polski zawodnik miał problem ze strzelaniem goli i z tego powodu selekcjoner OM postanowił posadzić go na ławce rezerwowych. Polski zawodnik pokazywał już jednak nie raz, że nie trzeba go skreślać i warto dać mu następne szanse. W ostatnim pojedynku polski gracz zdołał zdobyć hat-tricka i to jest świetnym dowodem tego. Przed kolejnym starciem to bez najmniejszych wątpliwości była doskonała prognoza, lecz napastnik z Polski znów zaczął spotkanie na ławce rezerwowych. W tym pojedynku Olympique z Marsylii grał z Metz i przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się remisowy rezultat. Na 14 minut przed końcem starcia trener OM zdecydował się wpuścić na murawę zawodnika z Polski. W scenariusz, iż reprezentant Polski odmieni przebieg tego starcia na pewno niewiele fanów Marsylii wierzyło. Milik Arkadiusz przyjął po sześciu minutach bardzo dobrze zagranie i nożycami zmienił wynik tego starcia. Fenomenalnej urody był ten strzał Arka Milika i dyskutowali o nim dziennikarze sportowi z całej Europy. Fanom piłkarskim z Polski zostaje mieć nadzieję, iż dzięki temu uderzeniu sytuacja napastnika polskiej kadry w Olympique Marsylia odmieni się na lepsze.