Wielkie emocje podczas barażowego spotkania między włoską drużyną narodową, a narodową kadrą Macedonii!

Raz na jakiś czas w futbolu mają miejsce sensacje i z pewnością kibice piłkarscy są przyzwyczajeni do tego. W historii futbolu już często mieliśmy szansę oglądać starcia, w których był wskazywany główny faworyt, a w ostatecznym rozrachunku zwyciężyła słabsza ekipa. W roku 2022 odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, a zmagania eliminacyjne do turnieju zakończone zostały w listopadzie poprzedniego roku. Pozostało parę miejsc, o które rywalizują zespoły ze Starego Kontynentu i w półfinałowych pojedynkach zmagań barażowych mogliśmy liczyć na sporo ogromnych emocji. Do finału swojej drabinki barażowej awansowała polska narodowa kadra, gdyż rosyjska reprezentacja została ukarana walkowerem z powodu rozpoczęcia wojny na Ukrainie. W finale barażowych zmagań nasi gracze będą walczyć z kadrą Szwecji. Z całą pewnością na dostanie się do mistrzostw świata, które będą miały miejsce w Katarze liczyli sympatycy reprezentacji Italii. Zawodnicy zespołu narodowego Macedonii mieli jednak znacznie odmienne nastawienie i postanowili sprawić sporą niespodziankę.

Trzeba zaznaczyć, iż włoska drużyna narodowa była w tym meczu kadrą dużo lepiej przygotowaną. Jednak przez cały mecz nie potrafili zaznaczyć tego trafieniem. Przewaga w liczbie strzałów drużyna narodowej Włoch była kolosalna, ale wiele wskazywało na to, iż arbiter tego pojedynku będzie musiał zaprosić graczy na dodatkowy czas gry. Na uderzenie zza pola karnego w ostatnich minutach zdecydował się jednak Trajkovski. Były gracz Palermo bez cienia wątpliwości nie oczekiwał tego, iż jego uderzenie umożliwi eliminację narodowej drużyny włoskiej i da jego reprezentacji kwalifikację do dalszej fazy zmagań barażowych. Była to totalna katastrofa dla graczy włoskich. Obecni mistrzowie Europy bez cienia wątpliwości liczyli na to, że zdołają zajść wysoko na mundialu w Katarze. Będą musieli jednak wyczekiwać następne cztery lata z marzeniami na wygranie światowych mistrzostw, gdyż w barażach lepszą kadrą była macedoński zespół. Narodowa drużyna Macedonii walczyć będzie z drużyną narodową Portugalii w spotkaniu finałowym turnieju barażowego.