Triumf Lecha Poznań z hiszpańskim Villarreal rezultatem 3 do 0 - mistrz Ekstraklasy będzie rywalizować w rozgrywkach europejskich na wiosnę!

Wielbiciele piłkarscy z naszego kraju nie mają zbyt często szansy do celebrowania sukcesów swojej drużyny w europejskich pucharach i nie da się temu zaprzeczyć. Zespoły z Ekstraklasy przeważnie swoją przygodę z międzynarodowymi rozgrywkami kończą szybko i w takim przypadku mogą się skoncentrować jedynie na krajowych rozgrywkach. W sezonie 2022/2023 jednak szczególne podłoże do radości mają kibice Kolejorza. Drużyna Lecha wywalczyła awans do grupowych rozgrywek Ligi Konferencji i od I kolejki gwarantuje własnym kibicom dużo emocji. Kolejorz w trakcie ostatniej kolejki rozgrywek grupowych rywalizował z Villarreal CF, a więc solidnym rywalem. Triumf w tym pojedynku oznaczał, iż piłkarze Lecha zagwarantują sobie awans do kolejnej fazy. Trzeba przyznać, iż mnóstwo piłkarskich specjalistów wątpiło, iż mistrz Ekstraklasy jest w stanie triumfować z dużo lepiej notowanym rywalem.

Od początku tego spotkania mistrz Polski wyglądał znacznie lepiej niż hiszpański przeciwnik. Fantastycznym przykładem tego była bramka Velde, która strzelona została w dwudziestej siódmej minucie spotkania. Sympatycy mistrza Ekstraklasa szaleli z radości i zdecydowanie mocniej zaczęli dopingować swoich zawodników. Rezultatem 1 do 0 dla mistrza polskiej Ekstraklasy skończyła się pierwsza połowa tego meczu. Zawodnicy Lecha Poznań w trakcie II połowy tego pojedynku musieli grać czujnie i jednocześnie szukać okazji na zdobycie kolejnej bramki. Graczy mistrza PKO Ekstraklasy zdobyli drugą bramkę kilka minut po rozpoczęciu gry. W 51. minucie trafienia na 2:0 strzelił Michał Skóraś, który pokazywał się w tym meczu doskonale. Na 13 minut przez końcem tego pojedynku piłkarz mistrza Ekstraklasa strzelił drugą bramkę, co doprowadziło piłkarskich sympatyków będących na stadionie w Poznaniu do szaleństwa. Finalnie pojedynek zakończył się wynikiem trzy do zera dla mistrza Ekstraklasa, co oznaczało zagwarantowany awans do kolejnej fazy zmagań Europa Conference League. Mistrz naszej ligi w zmaganiach grupowych zajął II lokatę. W fazie pucharowej Ligi Konferencji mierzyć się będą z norweskim Bodo/Glimt.