Polska drużyna w siatkówkę ogrywa włoską reprezentację narodową i zajmuje III miejsce w turnieju National League!

W Polsce kibice siatkówki od bardzo dawna przyzwyczajeni są do celebrowania zwycięstw. Drużyna Polski przedstawia bardzo wysoki poziom podczas kolejnych turniejów, czego efektem są zdobywane medale. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że reprezentanci Polski jako jedyni w historii tego sportu, dali radę obronić tytuł mistrza świata. Jest to niezwykłe osiągnięcie, które zasługuje na pochwałę i ciężko temu zaprzeczyć. Potęga siatki w naszym kraju kreowała się na początku trzeciego tysiąclecia, gdy 16 lat temu zagraliśmy w finałowym meczu mundialu. Wtedy genialny turniej zagrał młody Mariusz Wlazły, którego powstrzymali dopiero Brazylijczycy. Bardzo dużo komplementów pomimo przegranej w finałowym pojedynku z brazylijską kadrą wynikiem 0 do 3 w kierunku kadry narodowej Polski wysyłali specjaliści od siatkówki. Bez najmniejszych wątpliwości nikt nie wyobrażał sobie, jakie sukcesy odniesie ta generacja w następnych latach.

Dla sukcesów zespołu polskiego z całą pewnością fundamentem byli racjonalnie dobierani selekcjonerzy. W większości przypadków siatkarze świetnie rozumieli się z trenerami, co przekładało się na doskonałą formę na parkiecie. W przypadku polskiej drużyny i selekcjonera Grbicia, który przejął stery po Heynenie wygląda to podobnie. Pochodzący z Serbii były zawodnik najpierw nie wzbudzał wiary pośród ekspertów z naszego kraju, jednak wraz z upływem czasu wyrobił sobie solidną renomę. Polska drużyna narodowa już niedługo bronić będzie złotego medalu w trakcie mistrzostw świata. Zanim jednak do tego dojdzie, polscy siatkarze wystąpili w turnieju Ligi Narodów. To jest stosunkowo nowy format turnieju w piłce siatkowej, który sympatycy przyjęli bardzo optymistycznie. Na to, że nasza kadra da radę wygrać w tych nowych rozgrywkach liczyło dużo fanów. Fantastycznie sobie poradzili w zmaganiach grupowych, a w 1/4 finału wygrali z irańską reprezentacją. W 1/2 finału siatkarze narodowej drużyny Polski nie dali rady z kadrą USA i musieli zadowolić się pojedynkiem o brązowy medal. Przeciwnikiem polskiej kadry była włoska reprezentacja. Ten pojedynek finalnie zakończył się rezultatem 0 do 3 i drużyna polska mogła celebrować z powodu brązowego medalu Ligi Narodów.