Polska drużyna narodowa utrzymuje się w dywizji A Ligi Narodów - triumf z narodową drużyną Walii rezultatem 1 do 0!

tegoroczne zmagania Ligi Narodowej musiały zostać zagrane w błyskawicznym tempie, przez wzgląd na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze i to nie podlega wątpliwości. Polska kadra pod przywództwem Michniewicza także zagra na mundialu po tym jak ograła narodowy zespół Szwecji w finałowym spotkaniu baraży. Polacy zanim jednak to nastąpi mieli do zrealizowania jeszcze jedno naprawdę ważne zadanie. Na rozgrywaną w tym roku edycję Ligi Narodów priorytetowym celem było utrzymanie miejsca w dywizji A. Tutaj się rozchodzi najczęściej o renomę, oraz możliwość rozgrywania pojedynków z mocnymi przeciwnikami. Podczas pojedynków z najlepszymi ekipami światowej piłki nożnej drużyna polska może nabrać doświadczenia i co ważne ocenić, w jakim jest obecnie miejscu. W obecnej edycji wyzwanie nie było najłatwiejsze, ponieważ polska reprezentacja była zmuszona rywalizować z takimi ekipami jak narodowa drużyna Belgii, narodowa reprezentacja Holandii a także narodowa drużyna Walii. Każdy z tych zespołów to naprawdę wielkie wyzwanie, i właśnie dlatego walka o punkty była niezwykle trudna.

W chwili, gdy kadra Polski poniosła klęskę z narodowym zespołem Belgii rezultatem 1:6 kibice piłki nożnej w naszym kraju byli mocno zawiedzeni. Na pewno był to kubeł zimnej wody dla polskich kadrowiczów, jak i trenerskiego sztabu. Awans na mundial z pewnością był wielkim sukcesem, jednak drużyna mająca do dyspozycji w taką liczbę zdolnych zawodników nie powinna sobie pozwolić na porażkę tego typu. W kolejnych meczach polskiej kadrze powodziło się już jednak znacznie lepiej, czego doskonałym przykładem jest wynik remisowy z drużyną Holandii, a także wygrana z narodowym zespołem Walii na stadionie w Warszawie. W grupowych rozgrywkach nadeszła pora ostatniej serii spotkań, w której reprezentanci Polski stanęli do boju z narodowym zespołem Walii. Gracze Walii musieli triumfować w tym pojedynku, by móc rozmyślać o utrzymaniu się w dywizji A National League. Reprezentantom Polski wystarczał do utrzymania się jedynie remis. Było to wyrównane i trudne spotkanie, jednak z nieznacznym wskazaniem na narodową kadrę Polski. Polscy zawodnicy dominację w czasie całego pojedynku potwierdzili w drugiej połowie, kiedy to po doskonałym dograniu Roberta Lewandowskiego, do siatki trafił Karol Świderski. Polska drużyna narodowa w końcowym rozrachunku triumfowała wynikiem 1 do 0 i dzięki temu utrzymała się w dywizji A Ligi Narodowej. Sympatycy futbolu w naszym kraju w tej chwili mogą spokojnie wyczekiwać na pierwsze spotkania rozgrywek grupowych polskiej kadry narodowej na mistrzostwach świata w Katarze.