Podczas wielkiego finału rywalizacji o Puchar Polski mogliśmy obserwować fantastyczny mecz oraz triumf Rakowa!

Różne emocje budzą rozgrywki piłkarskie w naszym kraju pośród piłkarskich fanów z naszego kraju. Przytrafić się mogą chwile, kiedy mamy okazję odczuwać zadowolenie i chcemy wspierać naszych graczy ze wszystkich swoich. Takich momentów, gdy na grę piłkarskich klubów z naszego kraju bardzo trudno się spogląda też nie brakuje. Bez wątpienia w kontekście meczu finałowego rozgrywek o Puchar Polski mogliśmy liczyć na fantastyczny mecz. Finałowe spotkanie zaprawdę było niesamowicie intrygujące. poznański Lech i częstochowski Raków, a więc na tę chwilę dwie najlepsze piłkarskie drużyny w Polsce stanęły przeciwko sobie. Te dwa kluby piłkarskie walczą również o to, kto po ostatniej kolejce zostanie zwycięzcom polskiej ligi.

Bez najmniejszych wątpliwości stawka finałowego spotkania była w rezultacie zdecydowanie większa. Pokonanie najpoważniejszego oponenta do mistrzostwa w tak ważnym meczu to bez wątpienia ogromny cios. Wygrany jak zwykle mógł być wyłącznie jeden pomimo tego, iż oba kluby liczyły na zwycięstwo. I w przypadku tego starcia znacznie lepszą drużyną piłkarską okazał się Raków z Częstochowy. Gracze szkoleni przez selekcjonera Papszuna Marka zaprezentowali bardzo dobre piłkarskie umiejętności. bardzo ciężko nie zgodzić się z tym, że zasługiwali na końcowe zwycięstwo, ponieważ byli lepszą drużyną od poznańskiego Lecha pod niemalże każdym względem. Końcowy rezultat finałowego pojedynku między Lechem Poznań, a częstochowskim Rakowem to 1:3. Gracze Rakowa nieustannie kontrolowali sytuację, a finałowego meczu było naprawdę mnóstwo emocji. Na prowadzenie wyszli niezwykle szybko, ponieważ już w 6. minucie i już prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Na parę minut przed końcem pierwszej odsłony Raków Częstochowa zdobył bramkę numer dwa, która pozwoliła im wyjść na drugie 45. minut z dużym zapasem. Zawodnicy Poznańskiego Lecha starali się nadrobić straty w drugich czterdziestu pięciu minutach, jednakże zdołali zdobyć wyłącznie jedną bramkę. Piłkarze Rakowa Częstochowa chwilę przed końcem spotkania strzelili do siatki i w taki sposób przypieczętowali swoje zwycięstwo w finale rozgrywek Pucharu Polski.