Podczas finału rundy wiosennej League of Legends European Championship G2 Esports zwyciężyło z popularnymi Łotrzykami wynikiem trzy do zera!

Podczas finału rundy wiosennej League of Legends European Championship G2 Esports zwyciężyło z popularnymi Łotrzykami wynikiem trzy do zera!

Trzeba wiedzieć o tym, że na świecie esportowe turnieje są coraz bardziej kultowe. Istnieje w tej chwili naprawdę sporo gier, w których gracze mierzą się ze sobą na turniejach profesjonalnych. Należy również podkreślić, że zespoły esportowe mają własnych sympatyków, którzy wspierają ich podczas kolejnych batalii. W ostatnim dziesięcioleciu esportowe turnieje znacznie się rozwinęły, a streamy z rywalizacji esportowych osiągają o wiele wyższe rezultaty. W Polsce niezwykle modne jest na ten moment oglądanie esportowych wydarzeń w grze League of Legends. Zmagania dziesięciu ekip o tytuł mistrzowski wiosennego splitu LEC splitu wiosennego wystartowały na początku roku. W LEC śledzić możemy dużo graczy z Polski, którzy są uwielbiani w esportowym świecie. Podczas weekendu mogliśmy śledzić zakończenie fazy pucharowej, która została zakończona zwycięstwem polskiego zawodnika.

Na samym początku trzeba uświadomić sobie to, iż gigantycznym faworytem w pojedynku finałowym wiosennego splitu LEC było Rogue, które fantastycznie spisywało się przez cały split wiosenny. Finałowy mecz miał być weryfikacją tego, czy Rogue jest przygotowane do tego, żeby nazywać się najlepszą ekipą ze Starego Kontynentu. Natomiast G2 powoli kreowało swoją potęgę w trakcie całego spring splitu. Ograli w starciu półfinałowym będące na fali Fnatic, które ze swoim świeżym składem chciało sięgnąć po zwycięstwo w trakcie wiosennego splitu. Reprezentanci G2 Esports nie zostawili jednakże wątpliwości zespołowi Fnatic i pokonało ich wynikiem trzy do zera. W trakcie finału G2 Esports pokazało, dlaczego wielu specjalistów uważa, iż są najlepszą organizacją w historii europejskiego LoLa. Na to, iż w finałowym pojedynku oglądać będziemy zacięty pojedynek, który będzie trwać pięć map czekało naprawdę mnóstwo specjalistów od esportu. Rzeczywistość okazała się jednak niesamowicie nieubłagana dla reprezentantów Rogue, gdyż G2 Esports grało niezwykle i zwyciężyło rezultatem 3 do 0. Jankos takim sposobem piąty raz w ciągu swojej kariery zwyciężył tytuł mistrza spring splitu LEC.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy