Naszedł czas ogromnej rewolucji w futbolu. Już niedługo powstanie Superliga!

Zdaje się już prawie potwierdzone, że za moment w nożnej piłce jaką znamy wydarzą się niesamowite zwroty. To żaden sekret, że to jest teraz najbardziej dochodowa dyscyplina sportowa na ziemie. Naprawdę ogromne liczby w telewizji generują pojedynki piłki nożnej, co zapewnia wielkie sumy w świecie piłki nożnej. Od bardzo dawna futbol podąża w konkretną stronę i z bólem serca należy to potwierdzić. Przez cały czas kluby europejskie szukają pomysłu na to, jakim sposobem sięgnąć po własny interes, ponieważ mają chęć pozyskiwać jeszcze większe pieniądze. Wiele dowodzi temu, że nareszcie doszło do harmonii kilku najbogatszych zespołów piłki nożnej w Europie. W niedziele przypieczętowane zostały pogłoski w przypadku znanej już wszystkim Superligi. Tutaj chodzi o ligę jednocząca najlepiej zarabiające piłkarskie drużyny w jednym miejscu. Głównym zarządcom Superligi został mianowany Perez, który pełni też to samo stanowisko w Realu z Madrytu, a więc aktualnym mistrzu Hiszpanii.

Od bardzo dawna powraca w mediach społecznościowych pomysł stworzenia Superligi. Najlepsze i najwięcej zarabiające kluby piłkarskie wciąż chcą tego, żeby rozgrywać starcia w zamkniętym gronie. Oznacza to oczywiście to, że wpływy byłyby o wiele większe aniżeli z występu w najciekawszej na tę chwilę Lidze Mistrzów. Warto mieć jednak świadomość, jaki kaliber może mieć utworzenie Superligi na światową piłkę. FIFA a także UEFA, czyli dwie wielkie piłkarskie federacje są nieprzychylne wystartowaniu tego rodzaju rozgrywek. Już zostało wydane ostrzeżenie tyczące się tego, że piłkarze pojawiający się w w Superlidze nie będą mogli być członkiem kadry swojego państwa w europejskim czempionacie oraz na światowych mistrzostwach. Rozgrywki kadr narodowych przy okazji takiej sytuacji odbywałyby się bez najpopularniejszych zawodników piłkarskich. To wyglądało nierealnie jeszcze całkiem niedawno, jednak obecnie to jest bardzo sensowny zamysł. Jeśli Superliga na poważnie wystartuje, to czeka na nas istna przemiana w światowej piłce.