Narodowa drużyna Ukrainy będzie grać z kadrą Walii o miejsce na mundialu, które będą rozgrywane w Katarze!

Piłkarscy fani ze Starego Kontynentu w minionym tygodniu z ciekawością oczekiwali na starcie zespołu Ukraińskiego z drużyną Szkocji. Jeszcze niedawno byłoby to całkowicie zwyczajne starcie, lecz okoliczności uległy znacznej zmianie. Najpierw to spotkanie miało być rozegrane 3 miesiące temu, ale przeszkodziła w tym atak wojsk rosyjskich na teren Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zaapelowała o opóźnienie barażowego starcia, na co przystała FIFA. Przesunięty termin ustalony został na 1 czerwca i obie drużyny były gotowe do walki. Faworyta do zwycięstwa w tym meczu bez wątpienia było niezwykle trudno wskazać. Z olbrzymią determinacją podchodzili do tego meczu zawodnicy ukraińskiej reprezentacji narodowej, aby pokazać światu, że są zjednoczeni i przygotowani do walki na murawie.

Natomiast reprezentacja Szkocji planowała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Trener od samego początku powtarzał swoim piłkarzom, że muszą być skupieni i nie mogą pomylić się. Ukraińska kadra słynie z tego, iż jest w stanie tworzyć bardzo szybkie kontry, które najczęściej oznaczają gola. Warto mieć na uwadze to, iż to spotkanie naprawdę było niezwykle emocjonujące. Jednak tego wieczoru gracze Ukrainy byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali. W trzydziestej trzeciej minucie dali radę zdobyć bramkę numer 1, kiedy to do siatki zdołał trafić Jarmołenko. Pierwsza połowa pojedynku barażowego była prezentacją świetnej gry zawodników z Ukrainy, którzy dobrze odpierali akcje ofensywne szkockiej drużyny. Pierwsza odsłona pojedynku skończyła się wynikiem 1:0 dla kadry Ukrainy. Podczas drugiej odsłony tego pojedynku mieliśmy możliwość podziwiać aż trzy bramki. Dwukrotnie do siatki strzelali piłkarze kadry narodowej Ukrainy i raz gracze Szkocji. Pojedynek skończył się wynikiem trzy do jednego na korzyść Ukrainy. Ukraińska kadra dzięki zwycięstwu w dalszym ciągu ma szansę dostać się na mundial, który będzie miał miejsce w Katarze.