Najważniejszy turniej - mistrzostwa świata w Katarze

Najważniejszy turniej - mistrzostwa świata w Katarze

Dużymi krokami nadciągają mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a większe grono płci męskiej z zaciekawieniem odlicza przyszłe dni. W internecie występuje dużo opinii dotyczących tego, która formacja zawodników wygra turniej, a która ma na to niewielkie prawdopodobieństwo. Komentarzy w odniesieniu do różnych sław piłki nożnej także nie zabraknie. Czy rewelacyjne historyczne wydarzenie da nam godne pamięci uniesienie?

Nadzwyczajność wydarzenia

Mimo ogromnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do chwili obecnej miały miejsce, obecne rozgrywki będą bezgranicznie zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, starcia między drużynami przeniosą się na terytorium Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również okazuje się specyficzna, albowiem sportowe widowisko wydarzy się podczas jesieni. Jest to też finalny koncept mistrzostw świata, gdy udział będą brać wyłącznie 32 składy piłkarskie, gdyż na kolejnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba ekip piłkarzy podniesiona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Nieprzychylne wypowiedzi w społeczeństwie piłkarskim

Zbliżające się mistrzostwa świata są jeszcze bardziej dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Tworzą się opinie, iż wybór państwa, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskim towarzystwie da się zauważyć bardzo duże rozkapryszenie. Dookoła wydarzenia cały czas wirowało widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że podczas budowy obiektów sportowych i reszty infrastruktury, zmarła ogromna liczba siły roboczej, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie ostudziło największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Jaki zespół podniesie w górę złoty puchar?

Pomimo sporej antypatii aniżeli uznania wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą aktywny udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do podniesienia trofeum. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy