2022 Niesamowite emocje w finale turnieju Ligi Europy!

Mnóstwo fanów futbolu czeka na finałowego pojedynki najpopularniejszych rozgrywek i żadnym sekretem to nie jest. Europejskiej mistrzostwa wystartują niedługo, co oznacza że będziemy widzami wielkiej liczby starć piłkarskich. Jednak zanim to stanie się na na oczekują finałowe mecze w najbardziej popularnych klubowych turniejach. Jeden z meczów finałowych jest za nami i znamy już triumfatora tych zmagań. O turnieju europejskiej ligi oczywiście tutaj mowa. Parę dni po finałowym meczu Ligi Europejskiej nadejdzie czas na odkrycie werdykt w Champions League, ale w tej chwili chcielibyśmy skoncentrować się na tych pierwszych zmaganiach. Naprzeciwko siebie stanęły kluby Villarreal a także Czerwonych Diabłów. W finałowym pojedynku obecność tych dwóch ekip zapowiadała, iż na fanów piłkarskich czekało wspaniałe widowisko. Ten spektakl finałowy był w rzeczywistości porywający.

Świetnie zwrócić uwagę na to, że mecz finałowy zmagań Ligi Europy rozegrany został na obiekcie Lechii Gdańsk w Polsce. Dla narodu polskiego nie ma wątpliwości co do tego, że jest to spory honor, iż okazję mieliśmy przywitać dwie tak uzdolnione ekipy. Menadżerem ekipy Villarreal CF jest Unai Emery, który jest rozpoznawalny z faktu, że jest w stanie zdobywać trofea w spotkaniach finałowych zmagań Europa League. Pomimo tego, że prowadzony przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworyzowany w spotkaniu z Manchesterem United, to właśnie piłkarze Villarreal CF strzelili pierwszą bramkę w tym spotkaniu finałowym. Soelskjaera'a Ole Gunnara zawodnicy dostali szansę aby odpowiedzieć trafieniem. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i właśnie dlatego arbiter musiał zaprosić zawodników na dogrywkę. Piłki nożnej sympatycy w trakcie dodatkowego czasu gry nie mieli szansy zobaczyć bramek i właśnie dlatego też arbiter zaprosił zawodników na rzuty karne. Rozsądnie będzie mieć na uwadze to, iż rzuty karne to loteria. Lepiej przygotowaną ekipą podczas tego meczu się okazał Villarreal szkolony przez Emery'ego, który zwyciężył rezultatem 11:10. To był niesamowicie ekscytujący konkurs rzutów karnych. O wygranej hiszpańskiej drużyny zdecydowało przestrzelenie karnego przez de Gea, a więc bramkarza United z Manchesteru.